Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy” dofinansowała w ramach Rozwijania działalności gospodarczej 10 firm z terenu gminy Chęciny, Morawica i Sitkówka-Nowiny. Jedną z nich jest firma Tomasz Rabiej Konstral, która w ramach środków pozyskanych z LGD utworzyła malarnię proszkową.
Firma Pana Tomasza działa na rynku w branży budowlanej od 1999 r. Zajmuje się produkcją i montażem elewacji wentylowanych z okładzin HPL, Rockpanel, Alucobond, ceramiki i szkła, wykonywaniem zabudów żaluzjowych akustycznych i technicznych oraz ślusarką aluminiową w systemach fasad. Firma dysponuje wyspecjalizowaną kadrą pracowniczą, dzięki której jest w stanie zrealizować nawet najtrudniejsze technologicznie zlecenia. Działa na rynku ogólnopolskim.
Utworzenie malarni miało na celu po pierwsze obniżenie kosztów działalności firmy, a po drugie udostępnienie nowej usługi. Malarnia wyposażona jest w wanny zanurzeniowe do oczyszczania malowanych elementów, kabinę malarską, piec do polimeryzacji farby proszkowej przeznaczony do wygrzewania pomalowanych elementów. Malowanie proszkowe to stosunkowo nowa metoda malowania wykorzystywana w lakiernictwie. Ze względu na swoje zalety, coraz częściej stosowana jest do malowania elementów wykonanych z aluminium, stali, mosiądzu i żeliwa. Farby proszkowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, składają się wyłącznie z bezpiecznych dla zdrowia i środowiska składników, nie ma w ich składzie szkodliwych rozpuszczalników. Ponadto za wyborem tego rozwiązania przemawiają względy ekonomiczne. Jedna warstwa farby proszkowej odpowiada trzem warstwom farby ciekłej. Podczas malowania proszkowego nie powstają na malowanej powierzchni zacieki, pęcherze i nierówności co jest częstą przypadłością podczas malowania zwykłymi farbami. Niewątpliwą zaletą jest też fakt, że powierzchnie polakierowane w ten sposób są odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a co za tym idzie, przez długi czas zachowują swój atrakcyjny wygląd. Środki finansowe pozyskane z dofinansowania firma przeznaczyła na zakup linii malarskiej wyposażonej w trawers (rodzaj suwnicy) o dużej nośności. Umożliwia on przemieszczenie ciężkich elementów po linii malarskiej od wanien wykorzystywanych do oczyszczania malowanych elementów, przez kabinę malarską po piec i miejsce osuszania. W wyniku realizacji operacji zostały stworzone 2 miejsa pracy.