Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Aktualności

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dot. projektu grantowego 3.2 Infrastruktura turystyczna

Szanowni Państwo, 

Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy", serdecznie zaprasza do konsultacji lokalnych kryteriów wyboru dotyczących projektu grantowego realizowanego z FEŚ, na podstawie których oceniane będa projekty składane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Propozycje, uwagi, sugestie należy przesłać na formularzu zgłaszania uwag do dnia 8 lipca 2024 r. (poniedziałek) do godziny 15.00 w formie elektronicznej na  adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście na adres Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy", Morawica ul. Spacerowa 7, 26-026 Morawica. 

3.2 Infrastruktura turystyczna  - kryteria 

Formularz składania uwag

Poprawiono: piątek, 05, lipiec 2024 11:54

Odsłony: 127

Harmonogram naborów 2024

Szanowni Państwo,

informujemy, że zamieszczony na stronie w pierwszym kwartale Harmonogram planowanych naborów jest aktualny wg stanu na dzień 27.06.2024 https://www.perlycn.pl/stowarzyszenie/dokumenty-strategiczne/prow-2023-2027/harmonogram-naborow-2024

 

Poprawiono: czwartek, 27, czerwiec 2024 11:35

Odsłony: 62

Przygotuj się do naboru na małe projekty Interreg Europa Środkowa – spotkanie informacyjne 2 lipca br.

W październiku ruszy nabór na projekty małej skali w programie Interreg Eropa Środkowa. Niezależnie od tego, czy jesteś częścią organizacji publicznej, czy prywatnej, jest to Twoja szansa na pobudzenie innowacji i stworzenie rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb obszarów zmarginalizowanych pod względem geograficznym i gospodarczym. 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo tutaj. https://www.ewt.gov.pl/strony/wiadomosci/przygotuj-sie-do-naboru-na-male-projekty-interreg-europa-srodkowa-spotkanie-informacyjne-2-lipca/

Poprawiono: czwartek, 27, czerwiec 2024 10:33

Odsłony: 164

ZAPROSZENIE NA WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” informuje, że zgodnie z § 16 Statutu zwołuje Walne Zebranie sprawozdawcze Członków na dzień 14.06.2024  r. (piątek) na godz. 13.00. Zebranie odbędzie się w sali konferencyjnej Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy, ul. Spacerowa 7, 26-026 Morawica.

Poprawiono: piątek, 14, czerwiec 2024 10:19

Odsłony: 231

CELE LSR

Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy” działająca na terenie gmin Morawica, Chęciny i Nowiny dąży do rozwoju, poprawy warunków życia oraz stworzenia lepszej przyszłości dla naszych mieszkańców. W tym dążeniu do postępu kluczową rolę odgrywa Lokalna Strategia Rozwoju (LSR), która określa cele i kierunki działania na najbliższe lata. Stanowi ona plan działania, który opiera się na identyfikacji naszych największych potrzeb i potencjałów. LSR stworzona przez Lokalną Grupę Działania „Perły Czarnej Nidy” uzyskała pozytywną ocenę Zarządu Województwa i styczniu bieżącego roku nasz Zarząd podpisał umowę na jej realizację opiewającą na łączna kwotę 2 030 929 €. Jak to bywa z programami unijnymi wdrażane są z poślizgiem więc najbliższe nabory dopiero przed nami, a zakończenie realizacji LSR zaplanowaliśmy na koniec 2029 roku. Oto najważniejsze założenia naszej LSR:

Poprawiono: wtorek, 28, maj 2024 15:12

Odsłony: 430

LOKALNY RYNECZEK W OSTRZESZOWI

Drogi Przedsiebiorco!

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Lokalnego Ryneczku w Ostrzeszowi. 

Rezerwując miejsce na wydarzenie otrzymujecie państwo 5-dniowy dostęp do stoiska handlowego, umieszczonego w drewnianym domku przy ul. Zamkowej przed ostrzeszowską Basztą. Dodatkowo oferta Państwa firmy zostanie udostępniona na profilu wydarzenia na Facebooku. Kiermasz odbędzie się 19-23 czerwca podczas tygodnia Dni Ziemi Ostrzeszowskiej 2024

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz online: https://forms.gle/exWmAf4LGiXAV66o7

Wszelkich informacji udzieli Państwu Stowarzyszenie OLGD: 667 777 022 / 667 777 024 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat lokalny ryneczek

Poprawiono: czwartek, 23, maj 2024 11:06

Odsłony: 305

Zaproszenie do udziału w europejskim konkursie ARIA 2024!

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Europejska Sieć Wspólnej Polityki Rolnej (EU CAP Network) ogłasza kolejną edycję konkursu Agriculture and Rural Inspiration Awards (ARIA 2024). Tematem tej edycji jest Wzmacnianie pozycji młodych ludzi.

Konkurs obejmuje cztery kategorie tematyczne – trzy odpowiadające celom polityki WPR i jedna nawiązująca do tematu młodzieży wiejskiej.

Oprócz tego przyznane będą nagrody za działania promujące równość płci, a także za pośrednictwem powszechnego systemu internetowego głosowania wybrany zostanie jeden laureat.

Konkurs składa się z dwóch etapów – najpierw wszystkie wnioski z Polski składane są do jednostki centralnej KSOW (JC KSOW). Później wybierze ona spośród nich do ośmiu wniosków, które przejdą do  drugiego, już europejskiego etapu konkursu.

Konkurs ARIA ma wyłonić projekty Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) najbardziej ekologiczne, inteligentne, sprzyjające włączaniu społecznemu i innowacyjne, a także odporne. Realizowane są one na szczeblu lokalnym. Jest to kontynuacja inicjatyw, które promują długoterminową wizję obszarów wiejskich (https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Rural-development-long-term-vision-for-rural-areas_en  i pakt na rzecz obszarów wiejskich https://ruralpact.rural-vision.europa.eu/become-member_en

Poprawiono: wtorek, 07, maj 2024 09:42

Odsłony: 461

Podkategorie

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy