Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na stron

Aktualności

Silniejsza przyszłość dla obszarów wiejskich Europy!

250324 Attractive Instagram1080  1350 px

Szanowni Państwo,

Polska Sieć LGD  w dniu wczorajszym rozpoczęła szeroko zakrojoną ogólnoeuropejską kampanię na rzecz wzmocnienia rozwoju obszarów wiejskich w UE: MyRuralFuture. Jako członkowie ELARD wiemy, jak ważny jest LEADER/RLKS dla wzmocnienia pozycji społeczności lokalnych, wzmocnienia naszych gospodarek wiejskich i zapewnienia spójności terytorialnej na obszarach wiejskich, przybrzeżnych, wyspiarskich, górskich i oddalonych. 

Jednak pomimo sukcesu przyszłość LEADER/RLKS jest zagrożona. W związku z tym, że UE przygotowuje kolejne wieloletnie ramy finansowe (WRF), musimy już teraz podjąć działania w celu zabezpieczenia finansowania, uproszczenia dostępu do zasobów i wzmocnienia roli LGD jako kluczowych podmiotów zarządzania terytorialnego.
Z tego powodu ELARD wystosował petycję wzywającą Komisję Europejską do nadania priorytetu partycypacyjnemu rozwojowi obszarów wiejskich w kolejnych WRF. Nasz cel jest ambitny: milion podpisów, aby pokazać siłę naszego ruchu!
Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w mobilizacji całej sieci Polskiej Sieci LGD.

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

https://pslgd.ecomailapp.cz/public/show/578/7/3c4d553b0db67a218f5ef3384e8be351

Koncepcje inteligentnych wsi

Koncepcje inteligentnych wiosekZapraszamy na webinar „Smart Village – naprawdę inteligentne koncepcje” Fundacja Socjometr pomogła już 30 lokalnym społecznościom w przygotowaniu koncepcji inteligentnych wsi. Nasze doświadczenie wskazuje, że Lokalne Grupy Działania napotykają na następujące wyzwania związane z realizacją projektów grantowych dotyczących smart village: • Niska motywacja mieszkańców do angażowania się w opracowanie koncepcji. Mieszkańcy nie rozumieją po co mają opracowywać ten dokument oraz nie widzą korzyści płynących z jego posiadania. • Niski poziom innowacyjności koncepcji. Brakuje w nich naprawdę innowacyjnych i „inteligentnych” rozwiązań. Koncepcje są mało oryginalne i w niewielkim stopniu uwzględniają nowoczesne technologie. • Grantobiorcy przeznaczają środki na współprace z zewnętrznymi ekspertami. Jednak kwota grantu jest niewielka, co powoduje, że nie starcza środków na sfinansowanie innych działań.Projekt grantowy jest więc mało atrakcyjny dla grantobiorców. Zapraszamy na bezpłatny webinar kierowany do pracowników i członków organów Lokalnych Grup Działania oraz osób zainteresowanych przygotowaniem koncepcji inteligentnych wsi. Podzielimy się naszym doświadczeniem w zakresie ich tworzenia oraz damy wskazówki jak prowadzić projekty dotyczące smart village, żeby odnieść sukces.

Warsztat refleksyjny Lokalnej Grupy Działania "Perły Czarnej Nidy"

IMG 4027W dniu 16 stycznia 2025 r. w sali konferencyjnej Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy odbył się warsztat refleksyjny, którego celem było dokonanie analizy efektów wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w spotkaniu.

 

 

Na strone wielofunduszowy kolor

zaproszenie do udziału w konkursie "Przyjazna Wieś"

4. Plakat A3Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu "Przyjazna Wieś", gdzie Twoja inicjatywa lub przedsięwzięcie mają szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść atrakcyjne nagrody.  Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, przedsiębiorcą, członkiem lokalnej organizacji, czy samorządu — to jest konkurs dla Ciebie.

 "Przyjazna Wieś" to konkurs, w którym atrakcyjne nagrody czekają na najciekawsze projekty zrealizowane dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w okresie programowania 2014-2020. Poszukujemy oryginalnych projektów i inspirujących inicjatyw, które miały pozytywny wpływ na polskie gospodarstwa rolne, przyczyniły się do ochrony środowiska i klimatu, a także wspierały rozwój lokalnych społeczności. 

Zaproszenie do udziału w Warsztacie Refleksyjnym

Szanowni Państwo, 

W związku ze zobowiązaniem LGD do przeprowadzania każdego roku ewaluacji wewnętrznej do monitorowania i ewaluacji realizacji strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy,  zaprasza do udziału warsztacie refleksyjnym, który dotyczył będzie realizacji LSR i działalności LGD.

Miejsce i termin: 16.01.2025 r. (czwartek) godz. 14.00 Sala Konferencyjna Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Na strone wielofunduszowy kolor

Religijna1

Akieta monitorująca realizację LSR 2023-2027

Cel ankiety monitorującej:

Celem ankiety jest uzyskanie informacji o zrealizowanym projekcie (operacji) od beneficjenta wsparcia udzielonego w ramach lokalnej strategii rozwoju (LSR) realizowanej przez Lokalną Grupę Działania „Perły Czarnej Nidy” (LGD), niezbędnych do monitorowania realizacji LSR, w szczególności w zakresie finansowym i wskaźnikowym.

Podkategorie

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy