Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

MAT-MAR” AUTO Firma Usługowo-Handlowa Mariusz Rabajczyk

Po dłuższej przerwie wracamy do promocji przedsiębiorczości na obszarze LGD i przedstawimy dziesiąty innowacyjny pomysł na biznes Pana Mariusza Rabajczyka „MAT – MAR” AUTO Firma Usługowo – Handlowa, która otrzymała dofinansowanie od LGD „Perły Czarnej Nidy” w ramach przedsięwzięcia 1.1.1. Podejmowanie działalności gospodarczej.

Blacharstwo jest jednym z działań warsztatowych, które w większości zakładów opiera się na tradycyjnym prostowaniu wgnieceń a następnie lakierowaniu powierzchni. Jest to inwazyjna metoda obniżająca wartość naprawianego auta. Pan Mariusz w swej ofercie chce zastosować nową metodę usuwania niewielkich wgnieceń karoserii bez konieczności lakierowania. Prowadząc warsztat blacharski Firma Pana Mariusza wykorzysta innowacyjne technologie bezlakierowego usuwania wgnieceń:

●Glue Pullery (wyciąganie techniką klejenia specjalnych uchwytów/grzybków o odpowiednio dobieranym kształcie i wielkości w zależności od uszkodzenia.

●Druty-przyrządy (służące do wypychania wgniecenia po wypukłej stronie uszkodzenia, posiadające różne końcówki owalne, zaostrzone, płaskie, z wymiennymi końcówkami, z końcówkami samo adaptującymi).

Firma Pana Mariusza Rabajczyka została wyposażenie w sprzęt o wysokich parametrach technicznych, w których producenci stosują nowoczesne rozwiązania ergonomiczne, energicznie oszczędnościowe oraz technologie służące ochronie środowiska (np. spawarki zasilane jednofazowo w układ PFC (Power Factor Correction) umożliwiający zwiększenie współczynnika mocy do wartości możliwie bliskiej 1 w celu zmniejszania strat w liniach przemysłowych). Świadcząc usługi blacharskie będzie stosował dwie technologie bezlakierowego usuwania wgnieceń.  

Zakład blacharski oferuje w głównej mierze następujące usługi:

 • - usuwanie pojedynczego małego wgniecenia przez wybijanie;
 • - wstawienie progu;
 • - wstawienie nadkola wewnętrznego;
 • - wstawienie nadkola zewnętrznego;
 • - konserwacja podwozia polerowanie lakieru całego samochodu;
 • - montaż nadkola plastikowego;
 • - montaż osłony pod silnik;
 • - pomiar punktów bazowych podwozia;
 • - wymiana elementu spawanego;
 • - montaż/demontaż zderzaka (auta osobowe);
 • - wymiana tłumika układu wydechowego.

Wszystkie te usługi wykonywane są na wysokim poziomie przy wykorzystaniu sprzętu wysokiej klasy. Jakość jest wyznacznikiem funkcjonowania firmy. W przypadku poważniejszej usterki właściciel gwarantuje dojazd do klienta lawetą, którą przetransportuje uszkodzony pojazd. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Bilcza, gm. Morawica

Ze środków otrzymanych za pośrednictwem LGD właściciel warsztatu zakupił maszyny i urządzenia niezbędne do wykonywania wysokiej jakości usług min.

Firma uzyskała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Poprawiono: czwartek, 04, marzec 2021 14:45

Odsłony: 455

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy