Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Kopia poczatek1Dziś przedstawimy kolejny ciekawy pomysł na biznes wybrany w ramach przesięwzięcia 1.1.2 Rozwijanie działalności gospodarczej ”PHU Staszewski Tadeusz”. Przedsiębiorstwo powstało w 1992 r. działa w dwóch branżach; sprzedaży detalicznej produktów spożywczych oraz przemysłowych. W 2010 został uruchomiony dom weselny Adagio.

Środki pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” oraz środki własne przedsiębiorstwo przeznaczyło na zakup wyposażenie sklepu oraz domu weselnego będącego własnością przedsiębiorstwa PHU Staszewski Tadeusz. Zakupiony sprzęt na doposażenie sali weselnej i sklepu pomógł w rozwoju firmy, ułatwił i poprawił komfort pracy zatrudnionych osób. Dzięki inwestycji przedsiębiorstwo Pana Tadeusza Staszewskiego mogło poszerzyć swój wachlarz usług i stać się konkurencyjnym na rynku. Działalność prowadzona jest na terenie gminy Chęciny. W wyniku realizacji operacji zostało stworzone 1 miejsce pracy.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy