Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Kopia 20191023 155023Przedsiębiorstwo Firma SOLPLAST PACKAGING w ramach środków pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” utworzyło linie do wytłaczania z rozdmuchem mieszanek polimerowych z innowacyjnym układem uplastyczniania (butelczarka).

Firma Pana Pawła Dudka działa na rynku tworzyw sztucznych od 1990 roku. W tym czasie zdobyła ogromne doświadczenie technologiczne i rynkowe, które pozwala jej działać w obecnym otoczeniu pewnie i perspektywicznie. Stosując nowoczesne technologie oraz wysokiej klasy surowce firma zapewnia możliwość szybkiego dostosowania się do potrzeb zleceniodawcy, oferując produkty najwyższej jakości. Siedziba firmy mieści się w Nowinach.

Firma wykonuje elementy z tworzyw sztucznych w technologii wtrysku i rozdmuchu w dowolnych ilościach, używając form własnych oraz powierzonych, ze wszystkich rodzajów tworzyw i w każdym kolorze. Posiada grupę stałych klientów, którym gwarantują: krótkie terminy, solidność, profesjonalizm, atrakcyjne ceny oraz pełną obsługę od wykonania projektu,  do uruchomienia i zakończenia produkcji. Współpracuje z Instytutami badawczymi jak i z Politechnikami w zakresie szukania innowacji. Firma SOLPLAST PACKAGING jest członkiem Polskiej Izby Opakowań.

W roku 2011 nastąpił duży postęp technologiczny w firmie. Zakupiono pierwszą nowoczesną maszynę do rozdmuchu firmy SMC. Pozwoliło to obsługiwać ten sektor rynku , który był do tej pory dla firmy niedostępny (odbiorcy butelek i słoi). Pozwoliło to też podwoić stan zatrudnienia w firmie. Obecnie firma zatrudnia 16 wyspecjalizowanych osób na umowę o pracę. Poprzez zakup nowej maszyny w ramach środków pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” firma chce się otworzyć na nowy sektor rynku, jakim są opakowania proekologiczne – czyli produkowane z mieszanek biodegradowalnych. Zakupiona maszyna jest energooszczędna w porównaniu do podobnych maszyn występujących obecnie na rynku oraz tych, które posiadali do tej pory w firmie. Dzięki temu na jednostkę produktu wykonywanego w firmie będzie niższe zużycie energii niż dotychczas co będzie miało pozytywny wpływ na przeciwdziałanie zmianom klimatu

Na tę chwilę firma Solplast Packaging działa na rynku krajowym, zaopatrując w opakowania klientów na terenie całego kraju, produkując setki tysięcy sztuk opakowań rocznie. Pozyskanie nowej technologii pozwoliło firmie otworzyć się również na rynki zagraniczne Unii Europejskiej.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy