Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

dni województwa świętokrzyskiego z udziałem lgd "perły czarnej nidy"

30 sierpnia 2009 roku na Placu Artystów w Kielcach odbyła się pierwsza z cyklu trzynastu imprez na jakie składają się Dni Województwa Świętokrzyskiego. Dni Województwa Świętokrzyskiego to przedsięwzięcie o charakterze pikników rodzinnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, które jest formą podziękowania mieszkańcom za zaangażowanie w obronę i ocalenie na mapie administracyjnej kraju naszego województwa, a także ciągły trud wkładany w rozwój naszej „małej Ojczyzny”. Imprezy odbywać się będą we wszystkich miastach powiatowych, a w tej pierwszej udział wzięła Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy”. 

 Wszystkich gości i wystawców do wspólnej zabawy zaprosili wicemarszałek województwa Zdzisław Wrzałka i starosta kielecki Zenon Janus. Na scenie prezentowały się gwiazdy młodego pokolenia, laureaci festiwali piosenki – Małgorzata Główka, Filip Wnuk, Trio z Małogoszcza. Usłyszeć można było niezapomniane przeboje Czesława Niemena w wykonaniu Dariusza Bernatka. Publiczność bawiła się także z zespołem Kakadu. Prezentacjom artystycznym towarzyszyły liczne konkursy z cennymi nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  stoiska promocyjne, w tym naszej LGD. Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy” prezentowała się na jednym stoisku wraz z Gminą Chęciny. Propagowała działania na rzecz realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju, promowała swoją działalność, a także obszary wiejskich na których działa poprzez rozdawanie ulotek czy materiałów reklamowych z zakresu turystyki regionu.

 

 

LGD na festynie reprezentowała Ewelina Iwanowska - pracownik biura

 

LGD "Perły Czarnej Nidy" prezentowała się na jednym stoisku z Gminą i Miastem Chęciny.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy