Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Kurs „Socjologia obszarów wiejskich”

Szanowni Państwo,

w imieniu Pana Adama Dąbrowskiego Członka Zarządu Fundacji Socjometr zachęcamy do udziału w webinarze inauguracyjnym cykl szkoleniowy „Socjologia Obszarów Wiejskich". Webinar odbędzie się 21 lutego o godzinie 10:00 i jest darmowy. Oprócz merytorycznego wykładu pn. „Podstawy socjologii wsi – wieś i obszar wiejski", będziecie mogli Państwo dowiedzieć się na nim szczegółów na temat całego przygotowanego przez Fundację Socjometr kursu.

Kurs „Socjologia Obszarów Wiejskich" to cykl 12 spotkań w ramach których poruszane będą zagadnienia odnoszące się do przemian zachodzących na obszarach wiejskich, w tym np. rolnictwa, cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju, alternatywnych sieci żywności, kapitału społecznego i wyzwań, jakie stoją przed mieszkańcami wsi (szczegółowy program znajdziecie Państwo tutaj:  Program-kursu) .

W ramach kursu, postaramy się przedstawić Państwu zagadnienia, które pozwolą na szerokie spojrzenie na problemy obszarów wiejskich, poparte wiedzą naukową. Dzięki temu, osoby działające na rzecz obszarów wiejskich reprezentujące wszystkie sektory i branże, będą miały wgląd w różne perspektywy rozumienia wsi i jej specyfiki, co może przełożyć się na skuteczniejsze działania.

Forma prowadzenia kursu jest przystępna, dlatego zachęcamy do udziału zarówno pracowników instytucji publicznych, prywatnych i NGO, słowem wszystkich tych, którzy zawodowo, czy społecznie działają na rzecz obszarów wiejskich.

Zainteresowane osoby prosimy o rejestrację tutaj: https://forms.gle/wXGWBdVdHK9kvTNYA.

Pełny opis kursu dostępny na stronie: https://socjometr.pl/2024/01/09/kurs-socjologia-obszarow-wiejskich/

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy