Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Rodzina w stylu folk - świetna inicjatywa

 

FIO plakatZ przyjemnością przedstawiamy informację o świetnej inicjatywie prowadzonej przez stowarzyszenie "Siła Woli". Cieszymy się, ża mamy tak aktywne organizacje na terenie LGD, dzięki którym w naszym regionie żyje sie znacznie lepiej. 

„Rodzina w stylu folk” to najnowszy, właśnie rozpoczynający się projekt Stowarzyszenia Siła Woli, który przez najbliższe 1,5 roku realizowany będzie na terenie Gminy Nowiny. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Stowarzyszenie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - konkurs NOWEFIO 2023, oraz uzyskało pozytywną ocenę formalną i merytoryczną - pn. „Rodzina w stylu folk". W tegorocznej edycji konkursu złożono 2179 wniosków, z czego dofinansowanie uzyskało 185 organizacji w skali całego kraju. Znaleźliśmy się w 12 pomysłów dofinansowanych w województwie świętokrzyskim.

Nasz projekt to międzypokoleniowe działania mające na celu odczarowanie i zarażenie mieszkańców ideą folk poprzez prowadzenie cyklicznych zajęć tanecznych dla dzieci a także organizację zajęć ruchowych fitness przy muzyce etno, typu zumba folk. Mieszkańcy dzięki tym działaniom będą mieli atrakcyjną formę wspólnego spędzania czasu, wyjścia z domu na zajęcia razem z dziećmi bez obaw, że nie mają opieki dla dziecka. W wyniku działań projektowych powstanie dziecięcy zespół ludowy – Mali Bolechowiczanie. Na zakończenie projektu zorganizujemy na terenie naszej gminy piknik folk, gdzie dzieci i ich rodzice zaprezentują swoje zdobyte umiejętności. Piknik zakończony będzie potańcówką ludową połączoną z warsztatami tańca narodowego. Przez cały okres trwania projektu cyklicznie będziemy organizować warsztaty kreatywne dla najmłodszych z wykorzystaniem motywów ludowych. Będzie tam także przestrzeń do działania dla wolontariuszy chcących angażować się w działania projektowe. Najaktywniejsi uczestnicy projektu wyjadą na koncert naszego narodowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

mali bolechowiczanie zajecia taneczneProjekt ten łączy nasze dwie pasje: miłość do folkloru i uważność na naszą planetę. Chcemy, żeby nasz projekt był eko-manifestem w stylu folk. Chcemy zwrócić uwagę dzieciom, młodym rodzicom jak ważny jest nasz styl życia, każda codziennie podejmowana decyzja każdego z mieszkańców naszej planety. Dlatego też do udziału w projekcie zaprosimy całe rodziny. Pokażemy że zajęcia w stylu etno nie muszą być nudne, wręcz przeciwnie - mogą ubogacać i edukować.

W projekcie zaplanowano następujące działania:

- Folkowe zajęcia taneczne dla dzieci (IX 2023 – VI 2024) – zajęcia średnio 1x w tygodniu miejsce: Zespół Placówek Oświatowych w Bolechowicach;

- Rodzinny festiwal folkowy (VI 2024) – plac zabaw w Woli Murowanej

- Warsztaty kreatywne w stylu folk (VII 2023 – XII 2024) – zajęcia średnio 1 x w miesiącu, miejsce: świetlica w Woli Murowanej

- Zajęcia zumba folk (VII 2023 – XII 2024) – zajęcia średnio 1x w tygodniu, miejsce: remiza OSP w Woli Murowanej lub GOK „Perła” Nowiny

- Rodzinny wyjazd koncertowy (III – VI 2024) – wyjazd na koncert jednego z narodowych zespołów pieśni i tańca

- Wolontariat (nie tylko) w stylu folk (VII 2023 – XII 2024) – sala dla wolontariuszy w budynku GOK „Perła” Nowiny

Partnerstwo Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach będzie opierało się o nieodpłatne udostępnienie obiektów użyteczności publicznej będących w jego posiadaniu tj. remiza OSP, plac festynowy, sala dla wolontariuszy w budynku GOK, sala do zajęć fitness. Partner wesprze także stowarzyszenie w działaniach promocyjnych udostępniając informację o projekcie na swojej stronie internetowej, na facebooku gminy.

Karta zgłoszenia do projektu znajduję się pod adresem:https://tiny.pl/cx5s4

zumba plakat

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy