Katalog firm i organizacji społecznych

Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadka

Nasze wydawnictwa

Okladka

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Logotypy na strone

Marsz na Szewce!

Szanowni Państwwo,

plakat marsz W imieniu organizatora, serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do włączenia się we wspólne świętowanie odzyskania Niepodległości.

Tradycyjnie już, 11 listopada w gminie Nowiny świętować będziemy rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę wspólnym marszem – tym razem z Nowin do Szewc.

Po drodze zatrzymamy się przy pomniku w Szewcach, a później razem dotrzemy do świetlicy w Szewcach. W samo południe włączymy się w ogólnopolskie świętowanie i wspólnie odśpiewamy hymn Polski w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

Po zakończeniu uroczystej ceremonii odbędzie się koncert Orkiestry Dętej w Nowinach. Będzie można spróbować swoich sił na strzelnicy, wziąć udział w podchodach, zapoznać się z wystawami tematycznymi udostępnionymi przez Muzeum Historii Kielc. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 pp. Legionów nauczy celowania do ruchomego celu i zaprezentuje oporządzenie i uzbrojenie legionowe. Towarzyszyć nam będą strzelcy ze Związku Strzeleckiego JS 2105 w Kielcach. Pracownicy Urzędu Gminy zbiorą Wasze opowieści do „Miniatury Historii” – izby pamięci tworzonej w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach. Rozpalimy ognisko. Wszystkich poczęstujemy pieczonymi ziemniakami i gorącym żurkiem.

Przebieg wydarzenia:

Godz. 9.45 – 11.45 – Marsz na Szewce (zbiórka: GOK „Perła” w Nowinach)
Godz. 12.00 – 12.05 – Niepodległa do hymnu
Godz. 12.05 – 12.15 – powitanie
Godz. 12.15 – 13.00 – występ Orkiestry Dętej Nowiny
Godz. 13.30 – zakończenie wydarzenia

 W programie:

– strzelnica
– koncert Orkiestry Dętej w Nowinach
– wystawy: „2 Pułk Artylerii Lekkiej Legionów” oraz „Józef Piłsudski w karykaturze”
– nauka celowania p-lot do ruchomego celu z LKM wz. 08/15, tor walki na bagnety, prezentacja oporządzenia i uzbrojenia legionowego na stole prezentacyjnym
– gra terenowa

Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu na Szewce!

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy