Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herby 3 gmin

Mapa obszaru LGD

lgd logo1-427x307 1

Nasz kanał telewizyjny

yt

Logotypy na strone

Czas na biznes- dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Czas na biznesKrajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości realizuje projekt „Czas na biznes” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Projekt zakłada udzielenie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 r.ż, które zamieszkują na terenie województwa świętokrzyskiego  i należą do jednej z wymienionych poniżej grup

- osoby bierne zawodowo- w tym studenci studiów stacjonarnych  nie tworzący zasobów siły roboczej (tzn. osoba nie pracuje i nie jest bezrobotna)

- osoby bezrobotne niezarejestrowane w Urzędzie Pracy- w tym studenci  studiów niestacjonarnych, którzy spełniają warunki definicji osoby bezrobotnej niezarejestrowanej w Urzędzie Pracy

Dostępne formy wsparcia:

1. Badanie predyspozycji: Indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym.

1. Wsparcie szkoleniowe: Szkolenie dotyczące między innymi tworzenia biznes planu, przepisów prawnych w działalności gospodarczej, podstaw księgowości i ZUS, zatrudniania pracowników, RODO, negocjacji biznesowych.

1. Spotkanie z ekspertem dotacyjnym: Indywidualne spotkanie z Ekspertem dotacyjnym  - analiza przygotowanych biznesplanów, korekta błędów, udzielenie wskazówek

1. Wsparcie finansowe: Dotacja  na założenie własnej firmy – 23 050,00 zł

 •                                       Wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy – 1 900,00 zł / m-c                                               
 • Grupa docelowa: 
 • Projekt skierowany do 80 osób w tym 44 kobiet i 36 mężczyzn do 30 roku życia, które zamieszkują lub uczą się na obszarze województwa świętokrzyskiego, są bierne zawodowo lub bezrobotne, niezarejestrowane w Urzędzie Pracy.
 • Rekrutacja do projektu: 17.03.2022 r.  – 31.03.2022 r.

 • W ramach projektu „Czas na biznes” oferujemy wsparcie osób młodych w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, poprzez udzielenie bezzwrotnej pomocy (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa wraz ze wsparciem pomostowym przez 6 miesięcy, oraz szkolenie umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 • Szczegółowe informacje:

  • KSWP Końskie: Karolina Jura, tel. 41 260 46 43, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • KSWP Kielce: Dorota Krajcarz, tel. 41 345 39 08, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • KSWP Starachowice: Aneta Tomczyk, tel. 41 275 35 45, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Szczegółowe informacje na temat projektu znajdą Państwo na stronie internetowej:

  https://kswp.org.pl/pl/projekty/dla-bezrobotnych/czas-na-biznes

 •  

 •  

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z siedemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2020 r. zamieszkiwało 39 862 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy