Katalog firm

wrealizacji

Mapa obszaru LGD

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 Gminy LGD

checinymorawicasitkowka


Nasz kanał telewizyjny

yt

natura2000

           Logotypy na strone

Aktualności

Targi AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE

W najbliższych dniach tj. 20-22.04.2018r. Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy” weźmie udział w jednych z największych w Polsce, X Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE. Jest to jedna z najważniejszych imprez promujących walory turystyczne w naszym regionie, przyciągająca wystawców i zwiedzających nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Motywem przewodnim tegorocznego stoiska będzie kajakarstwo, niegdyś odmiana transportu, dziś dyscyplina sportów wodnych, oraz rodzaj turystyki lub rekreacji. Mając na uwadze powyższe szczególnie zachęcamy wszystkich związanych z tym właśnie rodzajem aktywnego wypoczynku do bezpłatnego promowania swojej działalności za pośrednictwem LGD podczas targów. Niemniej jednak zapraszamy także instytucje, osoby fizyczne , hotele, pesjonaty, muzea, ośrodki kultury- jednym słowem wszystkich, którzy związani są z szeroko pojmowaną turystyką i sektorem wypoczynkowym, działającym na terenie gmin Morawica, Chęciny i Sitkówka- Nowiny do wystawienia na stoisku LGD materiałów promocyjnych związanych z prowadzoną działalnością. Czekamy na Państwa foldery reklamowe, ulotki, ewentualnie drobne artykuły promocyjne do czwartku 19.04.2018r. do godz. 15.30. Więcej informacji można uzyskać pod tel. 41 311 46 91 wew. 304

Poprawiono: piątek, 20, kwiecień 2018 10:33

Odsłony: 6

Dodatkowe wsparcie pomostowe w ramach projektu "LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie".

 rysunek1

Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy” informuje, że Uczestnicy projektu „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie” mają możliwość ubiegania się o przyznanie dodatkowego wsparcia pomostowego w ramach prowadzonych przez nich działalności gospodarczych.

Regulamin oraz niezbędne dokumenty znajdziesz tutaj

Wniosek o przyznanie wsparcia wraz z załącznikami należy składać w nieprzekraczalnym terminie od 16.04.2018 r. do 23.04.2018 r.

Projekt realizowany na podstawie umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Realizacja projektu współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poprawiono: piątek, 06, kwiecień 2018 12:25

Odsłony: 11

Wielkanoc2018

Poprawiono: piątek, 30, marzec 2018 10:52

Odsłony: 13

Promocja przedsiębiorczości cz. V

mlodsi KopiowanieDziś przedstawiamy piąty z dziesięciu ciekawszych pomysłów na biznes, wybrany w ramach przedsięwzięcia 1.1.1 Podejmowanie działalności gospodarczej. Firma Pani Karoliny Strójwąs pn. „EDUKIDO KIELCE Karolina Strójwąs” zajmuje się prowadzeniem zajęć edukacyjnych dla dzieci z klockami LEGO. Innowacyjne przedsiębiorstwo oferuje program zajęć pomagający dzieciom poznawać świat poprzez klocki LEGO® dzięki:

- Zajęciom pozalekcyjnym dla osób indywidualnych w podziale na grupy 3-5 lat, 5-7 lat, powyżej 7 lat;

- Warsztaty szkolne i przedszkolne dostosowane do programu placówki. Imprezy urodzinowe dla dzieci 3-12 lat. Przykładowa tematyka: City, Friends, Ninjago, Star Wars, Nexo Knights, Avengers, Chima, Auta, Harry Potter, WeDo.

- Półkolonie - w okresie wakacji letnich i ferii zimowych organizowane są wyjątkowe półkolonie tematyczne.

Główne cele zajęć EDUKIDO:

- kształtowanie ciekawości świata i badawczej postawy wobec niego,

- zniesienie bariery między naukami humanistycznymi i technicznymi, zastępując ją myśleniem i dociekliwością,

- kształtowanie ciekawości świata i umiejętność abstrakcyjnego myślenia zawsze osadzonego w praktyce

- ćwiczenie wyobraźni przestrzennej i rozwiązywanie problemów w programie, który nie narzuca szablonów,

- wykorzystanie synergii kreatywności i logiki w twórczej zabawie.

Poprawiono: poniedziałek, 26, marzec 2018 13:11

Odsłony: 91

Spotkania informacyjno-konsultacyjne w gminie Chęciny

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne w Chęcinach w ramach naboru 3.2.1 Działania na rzecz integracji mieszkańców, ochrony środowiska oraz przeciwdziałania zmianom klimatu oraz spotkanie dla mieszkańców w ramach monitoringu i ewaluacji a także spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla członków forum  odbędą się w dniu 02.03.2018 r. (piątek) o godzinie 13:00 w Niemczówce (Chęciny, ul. Małogoska 7).

Poprawiono: wtorek, 06, marzec 2018 12:10

Odsłony: 71

Spotkania informacyjno-konsultacyjne

Lokalna Grupa Działania "Perły Czarnej Nidy" zaprasza na spotkania, na których będzie poruszonych szereg zagadnień dotyczących działalności LGD.

  • Spotkania informacyjno-konsultacyjne przed naborem 3.2.1 Działania na rzecz integracji mieszkańców, ochrony środowiska oraz przeciwdziałania zmianom klimatu - przybliżenie warunków ubiegania się o pomoc, a także kryteriów wyboru operacji;
  • Spotkania informacyjno-konsultacyjne dla członków forum;
  • Spotkania w ramach monitoringu i ewaluacji Lokalnej Strategii Rozwoju 2014-2020.

    Spotkania informacyjne w każdej z gmin wchodzących w skład LGD odbędą się w następujących terminach:

Poprawiono: wtorek, 06, marzec 2018 12:07

Odsłony: 239

PROMOCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI CZĘŚĆ IV

logo ASYSTADROGOWACzwartym innowacyjnym przedsiębiorstwem, które powstało w ramach przedsięwzięcia 1.1.1 Podejmowanie działalności gospodarczej jest firma pod nazwą „MK-Biznes Mariusz Kobiec”. Siedziba znajduje się w gminie Sitkówka-Nowiny, w miejscowości Zgórsko.

Oferta przedsiębiorstwa obejmuje wynajem aut zastępczych oraz pomoc drogową w czasie kolizji poprzez system firmowy i aplikację mobilną pomagającą kierowcom w razie kolizji.

Poprawiono: piątek, 16, luty 2018 14:53

Odsłony: 385

Podkategorie

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z osiemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Sitkówka Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2013r. zamieszkiwało 38 042 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy