Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herb ChecinyMorawicaSitkowka Nowiny

Mapa obszaru LGD 2015

Nasz kanał telewizyjny

yt

natura2000

           Logotypy na strone

Małe projekty 2011

System nawodnienia na stadionie Moravii oraz podłącenie pieca w budynku Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Chęcińskiej

W średniowiecznym grodzie Pędzików

Wyposażenie średniowiecznej kuźni, stworzenie wioski rycerskiej oraz wybudowanie i udostępnienie dla turystów zaplecza sanitarnego to trzy projekty zrealizowane ze środków unijnych, dzięki którym stworzony przez państwa Elżbietę i Andrzeja Pędzików średniowieczny gród w Siedlcach zyskał blasku. Na ten cel państwo Pędzikowie pozyskali blisko 75 tysięcy złotych z zakresu „Małych projektów" w ramach Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".


Wielki Jarmark Chęciński 2012

Wystawy rękodzieła artystycznego, pokazy tradycyjnych technik kowalskich, średniowieczne wesołe miasteczko, pokazy sztuki cyrkowej oraz dawne gry i zabawy wraz z Teatrem Wagabunda, a także degustacja średniowiecznych potraw to tylko niektóre z wielu średniowiecznych atrakcji wielkiego Jarmarku Chęcińskiego.


Zakup komputerów do biblioteki publicznej i szkolenia dla seniorów

Podstawowa obsługa komputera, pisanie i tworzenie prostych pism, korzystanie z podstawowych programów systemu Windows, a także korzystanie z Internetu, w tym wyszukiwanie informacji i komunikacja przez Internet -- tego wszystkiego mogli nauczyć się seniorzy z gminy Sitkówka-Nowiny, którzy wzięli udział w projekcie zrealizowanym dzięki środkom unijnym pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".


Warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży

Dzięki środkom pozyskiwanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy", dzieci i młodzież mogą kształcić i rozwijać swoje talenty muzyczne. Tak też było w przypadku Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Morawicy, której członkowie mogą brać udział w warsztatach muzycznych, podczas których pod okiem specjalistów uczą się gry na instrumentach dętych. Stowarzyszenie Przyjaciół Orkiestry Dętej na projekt pod nazwą „Nauka gry na instrumentach dętych dzieci i młodzieży z gminy Morawica" pozyskało 20 694,10 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.


VI Festiwal Kultury Żydowskiej - Tryptyk Żydowski

W dniach od 14 do 16 września 2012 r. w Chęcinach, odbył się już VI Festiwal Kultury Żydowskiej „Tryptyk Żydowski 2012". Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Chęcinach na realizację tego wydarzenia pozyskał dofinansowanie w kwocie 23.887,64 zł za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy".


V Piknik Historyczny Szewce 2012

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła" pozyskało 17.597,93 zł na organizację V Pikniku Historycznego Szewce 2012.


Adaptacja nowych pomieszceń na salę Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance

4 sierpnia 2012 r, miało miejsce uroczyste otwarcie nowych pomieszczeń w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance. Na rozbudowę Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Chęcinach otrzymał 24.428,57 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskanych dzięki Lokalnej Grupie Działania „Perły Czarnej Nidy". Otwarcie połączone było wraz z sympozjum popularno naukowym.


Utworzenie Kaplicy p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Chęcinach

13 sierpnia 2012 roku, we wspomnienie objawień fatimskich odbyło się uroczyste poświęcenie nowo wyremontowanej piwnicy adaptowanej na kaplicę pw. Matki Boskiej Fatimskiej wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu u podnóża Zamku Królewskiego w Chęcinach.


Gmina Chęciny i okolice - film promocyjny

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy", Gmina i Miasto Chęciny zrealizowała film promocyjny, który, jak się okazało, stał się doskonałym pomysłem na ponadregionalną promocję gminy i przyciągnięcie turystów z całej Polski oraz z zagranicy.


Remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Siedlcach

6 października 2012 r. miało miejsce uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku wyremontowanych pomieszczeń na potrzeby świetlicy wiejskiej w Siedlcach. Kompleksowy remont, znajdujących się w remizie OSP w Siedlcach pomieszczeń, kosztował ponad 58 tysięcy złotych, z czego 24 999,00 zł pochodziło dzięki pozyskanej przez Gminę i Miasto Chęciny dotacji unijnej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.


Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z osiemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Sitkówka Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2013r. zamieszkiwało 38 042 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy