Katalog firm

Przewodnik i mapa

Rysunek1    Mapa okadkaPrzewodnik kajakarza

   Mapy

 

Gminy LGD

herb ChecinyMorawicaSitkowka Nowiny

Mapa obszaru LGD 2015

Nasz kanał telewizyjny

yt

natura2000

           Logotypy na strone

Nowa infrastruktura na szlaku kajakowym

WhatsApp Image 2020-12-11 at 11.51.27 2 KopiowanieDobiega końca drugi etap realizacji projektu współpracy ŚWIAT. Zrealizowaliśmy w nim trzy zadania. Pierwsze to cztery tablice informacyjne dotyczące bitwy pancernej ustawione w gminie Morawica, w ramach drugiego oznakowaliśmy szlak pieszy Daleszyce-Chęciny przez Morawicę, a trzecie właśnie się zakończyło. Jeszcze w poprzednim okresie programowania oznakowaliśmy szlak kajakowy na rzekach Czarna Nida i Bobrza i podjęliśmy działania popularyzujące tę ciekawą formę rekreacji jaką są spływy kajakowe. Przy rzece pojawiły się znaki ostrzegawcze i informacyjne, a także wiaty dla kajakarzy w Morawicy, Tokarni i Trzciankach. Zaczęło przybywać firm organizujących tu spływy i to właśnie było naszym celem. Tym razem uzupełniając infrastrukturę stworzyliśmy dwa pomosty do wyciągania kajaków. Powstały one przed młynami w Morawicy i w Wolicy. Pomosty ułatwią wysiadanie i przeniesienie kajaków, co nie należało do łatwych szczególnie w Morawicy. Mają wymiar 1,6 x 2 m, a obok znajduje się rynna do wyciągania kajaka, na którą należy czołowo napłynąć.

To kolejna inwestycja, która podnosi atrakcyjność bardzo popularnego szlaku na Czarnej Nidzie. Jak zwykle czekamy na Państwa sugestie i uwagi (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) dotyczące zarówno tej inwestycji jak i przyszłości, bo przecież kolejny okres programowania przed nami. W najbliższym czasie ukaże się także najnowsze wydawnictwo: Przewodnik kajakowy po rzekach Czarna Nida, Biała Nida, Nida, Bobrza, Łosośna (Wierna Rzeka), Czarna Staszowska. Jak zwykle będzie można go otrzymać bezpłatnie w biurze LGD. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i fanpage.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z osiemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Sitkówka Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2013r. zamieszkiwało 38 042 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy