Katalog firm

wrealizacji

Mapa obszaru LGD

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 Gminy LGD

ChecinyMorawicaSitkowka Nowiny

Nasz kanał telewizyjny

yt

natura2000

Prev
Next

Prowadzimy bezpłatne doradztwo w zakresie: prawnym, księgowo-podatkowym, przedsiębiorczości. Doradztwo prowadzone jest w ramach projektu "Kreator Przedsiębiorczości" Więcej informacji ...

           Logotypy na strone

DOBRE PRAKTYKI W REALIZACJI LSR

Firma  Pana Jacka Kurkowskiego "ComNet"  w ramach srodków pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” pozyskane srodki przeznaczyło  na budowę własnej światłowodowej infrastruktury teletechnicznej.  Dzięki inwestycji firma mogła poszerzyć swój wachlarz usług, i stać się konkurencyjną na rynku.

Firma ComNet powstała 01.07.1998 r. W pierwszym okresie, działalność polegała na obsłudze informatycznej innych podmiotów gospodarczych przez właściciela firmy. Od 2005 rozpoczęto budowę własnej infrastruktury teleinformatycznej i świadczenie usługi dostępu do sieci internet osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym w technologii radiowej. W ostatnim okresie rozwijana jest budowa własnej światłowodowej infrastruktury teletechnicznej oraz rozszerzenie oferty o usługę Telewizji HD. Usługi w technologii światłowodowej wprowadzone zostały od stycznia 2016 r.

ComNet działa na rynku lokalnym obejmującym swym zasięgiem Gminę Morawica oraz graniczące z nią fragmenty gmin Sobków, Daleszyce, Kielce, Kije, Sitkówka Nowiny, Chęciny. Obecnie firma posiada infrastrukturę serwerową, 20 przekaźników radiowych oraz sieć światłowodową o długości ok. 20 km. Na obszarach gdzie wdrożona zostanie technologia światłowodowa zdemontowane zostaną nadajniki radiowe co w konsekwencji spowoduje zmniejszenie fal elektromagnetycznych. Ponadto technologia światłowodowa a konkretnie FTTH (FIBER TO THE HOME) jest technologią pasywną, neutralną dla środowiska naturalnego. Wyłączenie nadajników radiowych spowoduje również obniżenie zużycia energii elektrycznej. Pełny pakiet usług ComNet obejmuje: internet w technologii radiowej, internet światłowodowy, telewizję cyfrową HD, monitoring, rejestracja video, alarmy. Obecnie firma posiada łącznie ok. 1500 klientów, głównie na terenie gminy Morawica.

Wszystkie usługi dopasowywane są do indywidualnych potrzeb klienta, a uzupełnieniem oferty jest:

doradztwo w wyborze urządzeń,

profesjonalny montaż,

serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Wszystkie usługi oferowane są w atrakcyjnych cenach. Wykwalifikowani pracownicy gwarantują swój profesjonalizm, pomoc, a także rzetelność i terminowość.

.

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z osiemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Sitkówka Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2013r. zamieszkiwało 38 042 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy