Katalog firm

wrealizacji

Mapa obszaru LGD

Przewodnik kajakarza

   Mapy

 Gminy LGD

checinymorawicasitkowka


Nasz kanał telewizyjny

yt

natura2000

Prev
Next

Prowadzimy bezpłatne doradztwo w zakresie: prawnym, księgowo-podatkowym, przedsiębiorczości. Doradztwo prowadzone jest w ramach projektu "Kreator Przedsiębiorczości" Więcej informacji ...

           Logotypy na strone

DOBRE PRAKTYKI W REALIZACJI LSR

Kopia poczatek1Dziś przedstawimy kolejny ciekawy pomysł na biznes wybrany w ramach przesięwzięcia 1.1.2 Rozwijanie działalności gospodarczej ”PHU Staszewski Tadeusz”. Przedsiębiorstwo powstało w 1992 r. działa w dwóch branżach; sprzedaży detalicznej produktów spożywczych oraz przemysłowych. W 2010 został uruchomiony dom weselny Adagio.

Środki pozyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perły Czarnej Nidy” oraz środki własne przedsiębiorstwo przeznaczyło na zakup wyposażenie sklepu oraz domu weselnego będącego własnością przedsiębiorstwa PHU Staszewski Tadeusz. Zakupiony sprzęt na doposażenie sali weselnej i sklepu pomógł w rozwoju firmy, ułatwił i poprawił komfort pracy zatrudnionych osób. Dzięki inwestycji przedsiębiorstwo Pana Tadeusza Staszewskiego mogło poszerzyć swój wachlarz usług i stać się konkurencyjnym na rynku. Działalność prowadzona jest na terenie gminy Chęciny. W wyniku realizacji operacji zostało stworzone 1 miejsce pracy.

 

 

 

 

 

 

 

Obszar działania

logominLokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy" jest jedną z osiemnastu LGD działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Położona jest w jego centralnej części, a swoim zasięgiem obejmuje obszar gmin: Chęciny, Morawica i Sitkówka Nowiny. Powierzchnia LGD stanowi 313 km2, które wg stanu z 31.XII.2013r. zamieszkiwało 38 042 mieszkańców.


Zobacz mapę

Partnerzy

 

LGD Perły Czarnej Nidy